بلاگ

تحقیق ۵: چگونه حقوق و درآمد خود را افزایش دهیم؟ [به همراه ویدئو]

در یکی از مشاوره‌های خودم در مورد افزایش درآمد کسب و کار اتفاق عجیبی رخ داد، مدیر شرکتی را دیدم که از درآمد اقتصادی‌اش ناراضی بود. میزان درآمدش به نقطه سر به سر (نقطه صفر) رسیده بود و هر کاری انجام می‌داد، تغییراتی انجام نمی‌شد.

چندین استراتژی را بررسی و اجرایی کردیم، اما تغییراتی چندانی رخ نداد! اگر شما جای آن مدیر در این وضعیت بودید، چه کار می‌کردید؟؟؟؟ پاسخ این سؤال را در انتهای همین مقاله خواهم گفت که چه کاری انجام دادم. اما از شما می‌خواهیم که ابتدا موضوع تحقیق امروز را کامل و دقیق مطالعه کنید و بعد در انتهای صفحه راهکاری که این مدیر شرکت را نجات داد را بخوانید.


سرفصل‌:
• بخش ١: درآمد کسب و کار
• بخش ٢: افزایش درآمد کسب و کار
• بخش ٣: راهکارهای افزایش درآمد
• بخش ۴: دو ویدئوی آموزشی (آپدیت جدید)
 

درآمد در هر کسب و کاری جزو مهم‌ترین موضوع است و نادیده گرفتن آن و با هر شرایطی کار کردن باعث می‌شود، رضایت شغلی و امنیت شغلی شما از بین برود. پس در هنگام استخدام به این نکته مهم توجه ویژه‌ای نشان دهید و امنیت، رضایت و احساس درونی خودتان را فدای درآمد نکنید.

بخش ١: درآمد کسب و کار

 • چگونه باید درآمد مناسب خود را محاسبه کنید؟
 • چگونه باید حدود شایستگی خودتان را تعیین کنید؟

معمولاً به ازای هر سال کار کردن، شما به دلیل کسب تجربه و افزایش دانش تخصصی، شایستگی و لیاقت شغلی شما بالاتر می‌رود و مشخص است که برای کارمندی با سابقه ده ساله باید حقوق و مزایای بیشتری نسبت به کارمند تازه استخدام شده در نظر گرفت. هر سال از تجربه شما به اندازه سال‎ها تحصیل و درس خواندن می‌ارزد. چون در حال کار کردن و تجربه کردن هستید و حرکتی را بر پایه عشق و علاقه درون‌تان انجام می‌دهید. هر حرکتی شایسته نعمت و برکتی است و شغل داشتن و کار کردن نیز از این قاعده مستثنا نیست.

حرکتی عاشقانه برای خدمت‌رسانی عاشقانه به همنوعان، بالاترین میزان پاداش را خواهد داشت و کسب و کار نیز حرکتی عاشقانه و به سمت خدمت‌رسانی است که برکت و نور و وفور نعمت را به همراه خواهد داشت که امروزه به نام حقوق و درآمد شناسایی می‌شود. در حقیقت تبدیل نور و عشق درونی شما، در دنیای بیرونی به شکل حقوق و درآمد خود را نشان می‌دهد و تجلیِ نیرویی است که از درون خود ساخته‌اید و به بیرون بازتاب داده‌اید.

حالا به کار کردن هر روزه خود بنگرید، آیا از نیروی درون‌تان سرچشمه می‌گیرد؟ با انرژی و پر نشاط کار می‌کنید؟ یا بی‌رغبت و بی‌نشاط و خسته، هر روز از روی اجبار در محل کارتان حاضر می‌شوید. این‌گونه کار کردن اولین ضررش برای خودتان است که از سرمایه‌های درونی‌تان به شدت کاسته می‌شود و جبران‌پذیر نیست. انگار از درون‌تان چیزی تراشیده می‌شود که جایگزینی ندارد و روز به روز خسته‌تر و افسرده‌تر می‌شوید. زندگی معنایش را از دست می‌دهد و دچار بی‌معنایی می‌شوید.

و دومین ضررش برای مدیر و صاحب کسب و کاری است که شما برای او کار می‌کنید. زیرا بی‌انگیزگی و بی‌نشاطی شما، بر درآمد و کسبِ سود او اثرگذار است. این رابطه، یک رابطه دوطرفه است، برای همین در انتخاب شغل، انتخاب کارمند و انتخاب مدیر باید دقت و هوشیاری زیادی به خرج دهید. وقتی تبدیلی از درون به بیرون وجود ندارد، پس نمود ظاهری آن‌هم، یعنی حقوق و درآمدی هم وجود ندارد. چرا باید توقع داشته باشید پول و مزایا و حقوق خوبی داشته باشید؟

شاید این مطالب برای شما عجیب باشد و یا اولین بار باشد که چنین مطالبی را در جایی مطالعه می‌کنید! بله درست است و حق با شماست. من در این سایت و در مقالات همه حرکت‌های درون را بررسی می‌کنم و همه کتاب‌ها و دانشنامه‌ها و تزها و پایان‌نامه‌ها به مسائل بیرونی می‌پردازند. کدام‌یک ارزش تحقیق و تفحص دارد؟ من ریشه‌ها را بررسی می‌کنم ولی دیگران شاخه و برگ‌ها را. مگر می‌شود درختی با ریشه‌های خراب و فاسد، برگی شاداب و پُر نشاط داشته باشد. هر چقدر هم به‌ظاهر درخت برسند و زیبایش کنند، رنگ برگ‌ها و پژمردگی‌اش حال درونش را نشان می‌دهد.

حالِ خراب جامعه کنونی از کساد، رکود و ورشکستگی از کجا نشات گرفته است؟ از کمبود پول یا ثروت؟ یا از مواردی مانند: بد کار کردن، ناقص کار کردن، کم گذاشتن، بدقولی‌ها و بی تعهدی‌ها، مدیران نالایق، کارکنان خسته و بی‌انگیزه و خیلی موارد دیگر؟؟؟؟

 • آیا همه دلایل این چیزهایی که نام بردم از درون انسان سرچشمه نمی‌گیرد؟
 • آیا به انسانیت و عشق درون انسان‌ها ربط ندارد؟
 • چیزی که حتی نامش را نشنیده‌اند، مگر می‌شود با عشق کار کرد؟
 • مگر عشق به پول مرتبط است؟

این سؤال ذهنی همه کسانی است که مخاطب سایت هستند و برایشان عجیب است. به ثروتمندان و تأثیرگذاران این کره خاکی بنگرید. اولین توصیه‌شان به کارجویان و کارآفرینان چیست؟ تجربه اصلی زندگی خودشان چیست؟ به نظرتان کدام قشر راه را اشتباه رفتند؛ قشر ثروتمند یا قشر فقیر؟ انسانِ فقیر بر روی کره زمین نباید وجود داشته باشد، اگر همه انسان‌ها بر پایه عشق و علاقه‌شان کار کنند و از درون، حال خودشان و نداهای گفتگوکننده را دریابند.

البته که ندای درونی انسان‌های امروزی همه از ترس‌ها و دلهره‌ها می‌گوید و تا رهایی از ترس‌ها صورت نگیرد، این ندای درونی برخاسته از ترس همچنان شما را از ارزش‌های خودتان دور می‌کند. البته ممکن است جایی هم درست بشنوید و ندای درونی‌تان از منبع درستی پیام بدهد ولی باز هم همین ترس‌ها نمی‌گذارند شما دست به اقدام بزنید.

پیشنهاد ما: همه این نوشته‌هایی که خواندید به درآمد شما از کسب و کارتان ربط دارد و مستقیماً با هم در ارتباط است. چه بپذیرید و چه نپذیرید، حکایت اصلی همین است که بیان می‌شود.

business income 02 - تحقیق ٥: چگونه حقوق و درآمد خود را افزایش دهیم؟ [به همراه ویدئو]


بخش ٢: افزایش درآمد کسب و کار

 • برای افزایش درآمد به چه میزان کار فیزیکی نیاز دارید؟
 • چقدر اضافه‌کاری دیگر باید انجام دهید تا حقوق‌تان افزایش پیدا کند؟
 • چند درصد افزایش حقوق را به مدیرتان ربط می‌دهید؟

اگر گمان می‌کنید که برای افزایش درآمد و حقوق‌تان باید تلاش فیزیکی‌تان را زیادتر کنید، سخت در اشتباه هستید. به جامعه امروزی و تلاش‌های شبانه‌روزی‌شان برای درآمد بنگرید. به کسی که ١٢ ساعت در روز کار می‌کند و از حقوقش راضی نیست نگاه کنید، اگر ١۵ ساعت هم کار کند به نظرتان از درآمدش راضی خواهد شد؟ اگر همین شخص ٢۴ ساعته هم کار کند، باز هم ناراضی و خسته است؛ چرا؟

banner - تحقیق ٥: چگونه حقوق و درآمد خود را افزایش دهیم؟ [به همراه ویدئو]

چون تلاش زیاد بی‌ثمری را انجام می‌دهد و حرکتی که باید از درون به بیرون داشته باشد را ندارد و برای همین پول‌سازی انجام نمی‌شود. مگر پول ساخته بشر نیست؟ پس هر کسی می‌تواند پول را بسازد که البته منظور تولید و چاپ اسکناس نیست! امیدوارم که فرق زیادی بین پول چاپ کردن و پول‌سازی را متوجه شوید، که مورد اول غیرقانونی است و مورد دوم خدا پسندانه‌ترین کار جهان است.

پول‌سازی هر شخصی به خود آن شخص ربط دارد و نه به رئیس و شرایط کاری و اداره و قوانین کار و غیره. برای افزایش درآمدتان به هیچ‌چیز بیرونی فکر نکنید، اول از همه به حرکت‌های درونی خودتان بنگرید و بعد این و آن را مقصر بدانید!

+ نحوه نگریستن به حرکات درونی:

پاسخ به این سؤالات به شما این امکان را می‌دهد که به حرکات درونی خود در قبال انجام هر کاری در روز بنگرید.

 • آیا حرکت درونی شما روزانه به‌طور کامل انجام می‌شود؟
 • آیا حرکت درونی شما بر پایه عشق و علاقه درونی‌تان است؟
 • آیا از کارتان راضی و خوشنود هستید؟
 • انجام کار مفید از دریافت حقوق برایتان مهمتر است؟
 • آیا کسب و کارتان در جهت کسب پول و سوددهی راه‌اندازی شده است یا در جهت انجام خدمتی شایسته برای همه همنوعان‌تان؟
 • آیا خودتان حاضرید کارمندی مشابه خودتان با همین شرایط فعلی را استخدام کنید؟
 • آیا خودتان حاضرید از محصولات تولیدی خودتان استفاده کنید و به خانواده خود پیشنهاد دهید؟

جواب به این سؤالات را بررسی کنید:

 • اگر جواب همه سؤالات «خیر» است، باید در انجام کسب و کار هر روز‌تان تجدیدنظر اساسی کنید.
 • اگر پاسخ به برخی «بله» و برخی «خیر» است، نیاز به بازبینی در شرایط خودتان و کارتان دارید و باید بهینه‌سازی شخصی انجام دهید و سپس به بهینه‌سازی کاری بپردازید.
 • و اگر جواب شما به همه «بله» است که به شما تبریک می‌گویم. شما منطبق بر درون‌تان و مسیر زندگی خودتان هستید و پول‌سازی را انجام می‌دهید.

همه افراد گمان می‌کنند پول‌سازی و افزایش درآمد اول از همه به رئیس و شرکت‌شان مربوط است، ولی شما چگونه کار می‌کنید که توقع افزایش درآمد دارید؟ با احترام به همه کارمندان و کارگران پرتلاش و ارزشمند، به کارکنان خسته و کم کار نگاه کنید. آن‌ها جای درستی قرار نگرفته‌اند و فقط برای پول استخدام شده‌اند و بزرگ‌ترین سرمایه زندگی‌شان را از دست داده‌اند. بنابراین چیزی در توان ندارند که بخواهند ارائه کنند.

پیشنهاد ما: اگر مدیر کسب و کاری هستید، این‌گونه افراد را اخراج کنید تا شاید تلنگری بر جان خسته‌شان بخورد و جای درست خود را پیدا کنند و اگر کارمند هستید و در همین شرایط قرار دارید، جایگاه اصلی خودتان را پیدا کنید و بعد جریان درآمد را به زندگی خودتان مشاهده کنید.

business income 03 - تحقیق ٥: چگونه حقوق و درآمد خود را افزایش دهیم؟ [به همراه ویدئو]


بخش ٣: راهکارهای افزایش درآمد

درست است که بخشی از افزایش حقوق به مدیران عزیز کسب و کارها و روسا ارتباط دارد و بخشی نیز به امورات قوانین کار و تأمین اجتماعی جامعه مرتبط است. اما قسمتی که می‌توان راجع به آن بحث کرد را در این بخش بررسی می‌کنیم. پیشنهادم به مدیران و روسا، اعطای حقوق مناسب و در سطح عالی به کارکنان است. زیرا وقتی کارکنان باکیفیت کار کنند، اولین ثمره و نتیجه برای خود شماست.

به این فکر کنید که اگر خودتان کارمند بودید، به چه میزان حقوق و مزایا راضی و خوشنود بودید؛ همان‌ها را برای کارکنان‌تان فراهم کنید. همان‌طور که قبلاً و بارها در گام‌های کسب و کار و تحقیقات هم گفته‌ایم، برنامه‌ریزی برای رشد شخصی و مهارتی خود داشته باشید. روزانه به میزان یک تا دو ساعت بر روی ارتقای سطح مهارت و تخصص خودتان وقت بگذارید و حتماً متعهد به انجام آن شوید که می‌تواند شامل خواندن کتاب تخصصی، آموزش، جستجو در اینترنت و خواندن مقالات به روز رشته خودتان باشد.

مهم‌ترین عامل درونی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند، عشق و علاقه و نور درون وجود شماست که باید ببینید برای چه چیزی دارید آن را مصرف می‌کنید و عشق و نورتان روزانه صرف چه کارهایی می‌شود؟ اگر منطبق بر عشق و علاقه درونی خود هستید و کار موردعلاقه خود را انجام می‌دهید و به نتایج و حاصل این کار عشق می‌ورزید، شما در حال پول‌سازی هستید و شاهد افزایش درآمد خود خواهید بود. اگر این‌چنین نیست پس نه تنها سرمایه بیرونی به دست نمی‌آورید بلکه سرمایه‌های درونی خودتان را هم به نابودی و هرز می‌کشید.

این‌گونه درآمدی ندارید و از همه‌چیز ناراضی و شاکی هستید و بعد از مدتی فردی خسته و غمگین و افسرده و رُبات مانندی می‌شوید که روزانه وظیفه‌ای تکراری را انجام می‌دهد. شخصی که حرکت درونی‌اش، نیت و عملکرد روزانه‌اش درست نیست، چگونه می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد و مهم‌تر از آن از درآمدش راضی باشد و آن را به‌صرف کارهای نیک و خیر زندگی‌اش برساند؟

ممکن است بعد از خواندن این بخش برخی بگویند، پس سهم دولت‌ها و کشورها در درآمد داشتن چیست؟ تنها بخشی از افزایش درآمد، به دولت‌ها و شرکت‌ها و مدیران و روسا مربوط است. آن بخشی بر عهده آنان است که باید شرایط افزایش سطح رفاه مردم را انجام دهند، ولی بخشی نیز به عهده خودتان است. بهتر است عامل بدبختی و کساد و ورشکستگی را به سمت بیرون از خودمان ندانیم.

 

    راهنمای قدم به قدم کسب و کار را مطالعه کنید: گام های رشد کسب و کار   

 

وقتی از کاری کم می‌گذاریم و از محصولی چیزی کم می‌کنیم و می‌دانیم برای سلامت مردمان مضر است، ولی آن را با هزاران القاب و تبلیغ تولید می‌کنیم و می‌فروشیم؛ آیا باید همه‌چیز این جامعه روی روال خودش باشد؟

مولانا شاعر پرآوازه ایرانی می‌گوید:

تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید

تو یکی نه‌ای هزاری، تو چراغ خود برافروز

که یکی چراغ روشن، ز هزار مرده بهتر

که بِه است یک قد خوش، ز هزار قامت کوژ

همه حرکت‌ها از خودِ خودِ خودمان شروع می‌شود. تا وقتی انگشت اتهام به سمت دیگری است، هیچ اتفاق خوشایندی در این دنیا نخواهد افتاد. ابتدا حرکت درونی خودتان را بر پایه عشق پایه‌گذاری کنید و ببینید بعد از آن دنیای دور و برتان گلستان می‌شود یا نه؟ اگر به دنبال افزایش درآمد هستید، اول از خودتان و ساختار درونی‌تان شروع کنید و نمود و تجلی آن را در بیرون مشاهده کنید. حتماً در اینجا نقد و نظر خودتان را برای ما بنویسید و از تجربه‌های ارزشمندی که از تغییر مسیرتان دارید برای دیگران بگویید.

همیشه ترس‌ها در دل انسان، رخنه می‌کنند و نمی‌گذارند انسان، این اشرف مخلوقات خداوند، به راه عشق و نور درونی خود برود. ترس‌هایتان روبروی عشق شما ایستاده است و چون دشمن خونی شمشیر زهرآگین خود را برافراشته است و بر دل و جان خسته شما می‌زند و بیشتر از پیش شما را مسموم‌تر و غمگین‌تر می‌کند. اما بدانید اگر عشق درون‌تان را بیدار کنید چه برای خدمت به بشریت، چه برای افزایش درآمد و چه برای پول‌سازی، پادزهری قوی و پیشرفته‌ای است که تاکنون در این دنیا نمونه‌اش را ندیدید و نخواهید دید. اکسیر عشق با دل و جان و روح کارها می‌کند که توان اندیشه حتی به آن‌ها را هم ندارید.

پیشنهاد ما: شروع کنید و از حرکت باز نایستید. بر پایه عشق درون‌تان حرکتی را آغاز کنید و نتایج را ببینید که اولین نمای بیرونی آن آرامش دنیای درون و بیرون خودتان است. ما از خودمان شروع کردیم و بعد از آن به دیگران‌ هم با عزمی راسخ در حال انتقال هستیم و به‌زودی شاهد نتایج خارق‌العاده این حرکت هستیم.

 

business income 04 - تحقیق ٥: چگونه حقوق و درآمد خود را افزایش دهیم؟ [به همراه ویدئو]


جواب داستان واقعی ابتدای این تحقیق:

من در تحقیقات آنالیز و تحلیلی خودم با آن شرکت، به نکته‌ای پی بردم که حواسم به آن قسمت نبود. من دریافتم بیش از ٧٠ % کارکنان آن شرکت برای پول کار می‌کنند. پس تصمیم گرفتم کل کارمندان را از نظر کیفیت عملکرد مورد ارزیابی قرار بدهم و در نتیجه اقدام به اخراج ۵٠ % از کل کارمندان گرفتم. جشنی برای خداحافظی این افراد گرفتیم و هدایایی را برایشان آماده کردیم. بعد از رفتن این افراد، من به استخدام کارمندان متعهد و دلسوز و باکیفیت و حتی بسیار بهتر پرداختم. نتایج شرکت بعد از گذشت چند ماه کاملاً تغییر کرد و نرخ بازگشت سرمایه بیش از ۴۵ % شد و سود خالص شرکت رشد کرد.

شاید این حرکت من در مشاوره اختصاصی‌ام مورد انتقاد باشد اما به قدرت عشق و نور درونی افرادی که عاشق کارشان هستند، ایمان راسخ دارم. علت نوشتن این تحقیق بسیار ارزشمند، نتیجه همین مشاوره‌ام در سال‌های قبل بود. امیدوارم درک‌های نامحدودی از قدرت نور یا عشق درونی برایتان جاری شده باشد و به نتایج درونی درستی رسیده باشید.اگر سؤالی در زمینه افزایش درآمد دارید، حتماً در بخش نظرات بپرسید تا خیلی زود به شما پاسخ بدهم. 

کلیپ بعدی : اشتباهات ضداقتصادی هر کسب و کار  

برای دریافت رایگان قسمت سیزدهم سفر به دنیای کسب و کار ایمیل خود را وارد کنید

دوست عزیز، پیشنهاد می کنم از قسمت اول سریال رایگان « سفر به دنیای کسب و کار » را ببینید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: