بلاگ

کلیپ ۱ : قلمرو آرامش کجاست؟

سلام
این روزها همه ما دنبال گمشده‌ای می‌گردیم ولی پیدایش نمی‌کنیم. چیزی را گم کردیم و از دست دادیم و داریم به دنبالش می‌گردیم تا بتوانیم آن را به حالت اول برگردانیم؛ البته که این روزها خیلی چیزها عوض شده و هیچ چیز مثل سابق نیست؛ اما آن جزئی از زندگی ما که گم شده رفت، اهمیت بسیار بالایی دارد و همیشه باید آن را داشته باشیم.

 

کلیپ ۱ : قلمرو آرامش کجاست؟

 

آن چیزی که الان نداریم و گم کردیم و به دنبالش می‌گردیم، آرامش هست؛ یعنی مهمترین جزء زندگیمان، چیزی که اندازه نفس کشیدن برای ما مهم هست.
شما نمی‌توانید حتی یک دقیقه بدون نفس کشیدن باقی بمانید، زندگیتان تهدید می‌شود و حیات شما به خطر می‌افتد.
وقتی آرامش نداریم هم دقیقا همین اتفاق می‌افتد، زندگی ما به خطر می‌افتد. معمولاً وقتی آرامش را نداریم تازه درک می‌کنیم که چه چیزی نداریم و به دنبالش می‌گردیم.

 

آرامش چیست؟

منظور از آرامش و آرامش داشتن؛ استراحت کردن، حس ریلکس بودن، بیکار بودن، بی هدف بودن، توی وضعیت درازکش بودن نیست.
وقتی از آرامش حرف می‌زنم خیلی‌ها آرامش را با این وضعیت‌ها اشتباه میگیرند.
آرامش حس خوشایند ذهنی هست که ما را برای پذیرش همه اجزای زندگیمان آماده می‌کند. وقتی آرامش نداریم هیچ چیز دیگری هم نداریم.
می‌توانید خودتان در زندگیتان نگاه کنید؛ وقتی بیمارید، وقتی ورشکسته شدید، وقتی شکستی تجربه کردید، وقتی رابطه عاطفی شما به هم خورده، می‌توانید ببینید اولین جزئی که نداشتید؛ آرامش بود.
حالا برای اینکه آرامش درون خودمان را بازیابی کنیم باید چه کاری انجام دهیم؟
اگر می‌خواهیم مشکلاتمان حل شود، اگر می‌خواهیم که به هدف‌هایمان برسیم و خواسته‌هایمان را تیک بزنیم، اگر می‌خواهیم زندگی شاد و قشنگی داشته باشیم و فراوانی و برکت خداوند را در زندگی تجربه کنیم؛ باید اول آرامش را تجربه کنید.
تا آرامش نداشته باشیم، هیچ‌کدام از این اجزا سر جای خودش نمی‌آید.
آرامش مثل حل مسئله می‌ماند که باعث می‌شود تمام پازل‌های زندگی، کنار هم قرار بگیرند و مجموعه زندگی ما را قشنگ و زیبا کند.

 

آیا آرامش و آسایش شبیه به هم هستند؟

آرامش، آسایش نیست؛ خیلی‌ها فکر می‌کنند وقتی آسایش دارند، پس حتما آرامش هم دارند؛ که این تصور غلطی است. چرا؟
آسایش به تمام امکانات زندگی ما بر می‌گردد، به هر چیزی که توی زندگی داریم و زندگی بیرونی خودمان را با آن می‌سازیم و از آن بهره میبریم و استفاده می‌کنیم.
آسایش و آرامش متفاوت هستند، کسی که آسایش دارد، لزوماً آرامشی ندارد، اما کسی که آرامش دارد، حتما آسایش هم دارد.
آسایش به امور بیرونی و ظاهری دنیای ما یعنی تمام امورات دنیا و ظاهر زندگی برمی‌گردد؛ ولی آرامش حس عمیق درونی هست که باید برای داشتن آن به درون رجوع کنیم.

برای داشتن آرامش باید یک سفر به درون داشته باشیم و به کشف خویشتن دست بزنیم. داشتن آرامش هیچ ربطی به امورات بیرونی ما ندارد؛ پس اگر من سعی کنم که مدام بیرون از خودم باشم و امورات بیرونی خودم را بیشتر و بیشتر کنم و فکر کنم که چون دارم مدام هدف‌های بیرونی و ظاهری زندگی خودم را تیک می‌زنم و به امور دنیوی و مادی خودم می‌رسم؛ پس حتما آرامش را تجربه می‌کنم، تصوری اشتباه است.
چراکه آسایش به امور بیرونی ما ربط دارد و آرامش یک حس درونی هست.
برای به درون رفتن نمی‌توانیم از بیرون کمک بگیریم؛ ولی برعکس همه این‌ها صادق هست. یعنی می‌توانیم درون خودمان را آباد کنیم، پاک‌سازی کنیم، انسان بهتری باشیم و ببینیم که امورات دنیوی‌مان به شکل خیلی قشنگ‌تری سر جای خودش می‌آید و ما را به خواسته‌ها و آرزوهایمان می‌رساند.

وقتی مشغول امور دنیوی و امور بیرونی خودمان هستیم؛ از چه چیزی غافل می‌شویم؟ از درونمان؛ و وقتی از درون غافل شدیم، دیگر نمی‌توانیم به آرامش مدنظر خودمان برسیم.
پیشنهادم این هست که اگر می‌خواهید آرامش زندگی‌تان را پیدا کنید و اگر می‌خواهید آدم هدفمند و زرنگی باشید؛ در کارها مداومت داشته باشید و در کارها به نتیجه برسید؛ اول باید آرامش را درون خودتان بازیابی کنید.

وقتی آرام هستید؛ از زندگی رضایت دارید، سپاسگزار خداوندید، شاد هستید و از انجام هر کاری که در حال انجامش هستید راضی و خوشحالید، آرامش ذهنی دارید و به صلح درون رسیدید، مدیریت افکار و کنترل ذهن دست شماست، ترس‌ها و محدودیت دیگر نمی‌توانند جلوی شما را بگیرند و هزاران حس خوب دیگر

اگر این حالات را همین الان هم تجربه می‌کنید به شما تبریک می‌گویم. شما آدم آرامی هستید؛ ولی اگر یکی از این اجزا در زندگیتان هنوز سر جای خودش نیامده است، باید اول به دنبالش بگردید و آرامش را پیدا کنید، بعد به همه امورات دیگر خودتان برسید.

از نظر من این تعریف آرامش بود؛ شما هم می‌توانید نظر خودتان از تعریف آرامش را برای من بنویسید.
با من همراه باشید در سلسله ویدیوهایی که از آرامش از این به بعد توی پیج اینستاگرام من گذاشته می‌شود و راجع به آرامش عمیق و همیشگی صحبت می‌کنم.
حتما این ویدیو را به دوستان و عزیزانت هم پیشنهاد بده و برای آنها هم بفرست و تعریفت از آرامش را برای من بنویس

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: