بلاگ

کلیپ ۳ : اولویت کدامست؟ آرامش داشتن یا هدف داشتن

گاهی از من می‌پرسند چگونه می شود در طول مسیر هدفگذاری و اقدامات و تلاش برای موفقیت، آرامش داشته باشیم؟

آیا اول باید هدف داشت بعد آرامش را پیدا کرد؟

کلیپ ۳ : اولویت کدامست؟ آرامش داشتن یا هدف داشتن

 

آیا هدف داشتن با آرامش داشتن منافاتی دارد؟ یا متناقض همدیگر هستند؟ یعنی اگر من می‌خواهم آدم هدفمندی باشم، باید آرامش را اهمیت ندهم و از آرامش دور شوم؟ یا اگر می‌خواهم آدم آرامی باشم؛ آیا باید دیگر هدف نداشته باشم؟ دوستان این دو تا تکمیل‌کننده‌ هم هستند یعنی نه تنها روبرو هم نیستند، بلکه کامل کننده همدیگر هستند؛ یعنی چی؟
یعنی شما تا ذهن آرامی نداشته باشید، تا به آرامش ذهنی نرسیده باشید، چجوری می‌خواهید برنامه بچینید و اهداف مناسب با معیارهای مناسب خودتان را بنویسید؟

 

۱- گام اول هدفگذاری: نوشتن هدف

وقتی آرامش نیست، مغز پر از هیاهو، زمزمه، محدودیت و ترس‌های متفاوتی هست که نمی‌گذارد ما به ایده‌پردازی و خلاقیت خودمان برسیم، یا اهداف جدیدی برای خودمان تعیین کنیم پس اگر می‌خواهید هدف مناسب خودت را بگذاری، باید اول ذهنت را خالی کنی و به آرامش ذهنی برسی و بعد بشینی برای خودت اهداف جدیدی بنویسی؛ اهدافی که با معیارها و استانداردهای تو مناسب هستند و به تو می‌خورد و می‌شود آنها ر اجرا کرد.

 

۲- گام دوم هدفگذاری: اقدام کردن

خب حالا من هدفم را نوشتم؛ چجوری تلاش کنم برای رسیدن به هدف؟ آیا این مرحله تلاش کردن، آرامش ذهنی مرا بهم نمی‌زند؟
این گام دوم هست؛ وقتی هدف را نوشتم، هدف مناسبی برای خودم نوشتم؛ می‌خواهم هدفم را گام به گام انجام دهم و به نتیجه برسم و هدف را به سرانجامی برسانم.
خیلی‌ها این سوال را می‌پرسند که چجوری سخت تلاش کنند ولی آرام هم باشند؟ دوستان اگر دارید سخت تلاش می‌کنید که به نتیجه برسید این راه اشتباه است؛ برگردید و راه خودتان را یک بازبینی کنید.
سخت تلاش کردن جمله‌ غلطی است، سخت درس بخوان، سخت کار کن، سخت تلاش کن تا به نتیجه برسی؛ باورهای اشتباه و کهنه‌ای است که تو ذهن ما گذاشتند.
ما نباید سخت تلاش کنیم؛ بلکه ما باید درست تلاش کنیم و چه جوری درست تلاش می‌کنیم؟ اگر هدفت را درست انتخاب کرده باشی تو مرحله‌ی قبل یعنی به آرامش رسیده باشی و بعد هدف درستی گذاشته باشی؛ حالا می‌توانی بیایی گام‌های مسیر را درست تعیین کنی و گام به گام مسیر را جلو ببری و تلاش خود برای رسیدن به هدف را انجام دهی.

 

۳- گام سوم هدفگذاری: مداومت و انگیزه

خب مرحله‌ بعدی چیه؟ خیلی‌ها این سوال را می‌پرسند که چجوری هم جنگنده و پرقدرت جلو بروم و هم آدم آرامی باشم؟
دوستان آرامش داشتن، به معنای استراحت کردن، تنبل بودن، تو حالت ریلکس بودن و هیچ کاری نکردن نیست. تعریف آرامش را توی ویدیوی قبلی ( قلمرو آرامش کجاست؟ ) گفتم، حتما بروید و دوباره ویدیوی قبلی را ببینید.
آرامش داشتن یک فضای خوشایند ذهنی هست که ما را برای زندگی آماده می‌کند. تا وقتی ما آرامش نداشته باشیم چیزهای دیگری هم توی زندگی‌مان نمی‌توانیم داشته باشیم و برایمان فراهم نمی‌شود.
اگر می‌خواهید چیزهای مختلف را تو زندگی تجربه کنید و به اهداف برسید، باید اول آرامش ذهنیت را پیدا کنی.
حالا جنگنده بودن چجوری هست؟ با آرامش منافاتی دارد ؟ شما تا حالا جنگنده‌ پراضطراب و استرس و ترسی را دیده‌اید که برود توی میدان جنگ و پیروز از میدان بیرون بیاید؟
اولین مشخصه‌ جنگنده قوی چیه؟ آرامش و سکون و سکوت درونش. اول به آرامش درون رسیده تا بعد توانسته یک جنگنده و جنگجوی قوی و پرقدرت باشد تا بتواند با تداوم مسیرش را ادامه دهد.
آن جنگجوی ترسو و پر از اضطراب و ترسی که شما دنبالش می‌گردید، توی سوراخ موش می‌توانید پیدا کنید. موشی هست که رفته توی سوراخ خودش قایم شده به بهانه‌ اینکه چون آرامشم بهم می‌ریزد پس من نمی‌توانم جنگنده باشم.

 

خب پس اول باید بیایید هدف قشنگ و درستی را برای خود تعیین کنی و قبل از آن قرار شد چکار کنی؟ باید به آرامش ذهنی برسی؛ اول آرام باش و به آرامش ذهنی برس؛ بعد برای خودت هدف تعیین کن، بعد برای هدفت گام تعیین کن، اقدام کن گام‌ها را کوچولو کوچولو پیش ببر و تیک بزن و توی این مسیر با تداومی که داری و روحیه‌ای که می‌توانی داشته باشی با آرامش مسیر را جلو ببر
وقتی آرام باشی، همه چیز خودش از راه می‌رسد؛ بهت قول می‌دهم. اول آرامش را پیدا کن بعد ببین زندگی چجوری آباد و پر از هدف‌های قشنگ می‌شود.

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود، برای دوستانت که دنبال آرامش می‌گردند و هدف‌های بزرگی دارند هم بفرست و با من همراه باش با ویدیوهای بعدی که در پیج اینستاگرام من گذاشته می‌شود و آنها هم از موضوع آرامش و آرامش عمیق و همیشگی در زندگی صحبت می‌کنند.

banner - کلیپ 3 : اولویت کدامست؟ آرامش داشتن یا هدف داشتن

 

 

شما در مسیر موفقیت و هدفگذاری چگونه بر آرامش خودتان مسلط هستید؟ اگر راهکاری دارید برای من و مخاطبین این ویدیو بنویسید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: