بلاگ

کلیپ ۴-۴ : لایف استایل عصر جدید – تغییر نگرش | یافتن آرامش و شادی

از دیگر اصول اولیه برای تغییر سبک زندگی و تبدیل شدن به انسانی جدید، تغییر نگرش ما نسبت به مسائل است؛ همچنین یافتن آرامش و شادی درونی خودمان

 

تغییر نگرش

فاکتور بعدی توی لایف استایل جدید، تغییر نگرشمان است. مثل این می‌ماند که عینک بدبینی را از روی چشمانتان بردارید و یک عینک تمیز به اسم خوش‌بینی بزنید.

باید بتوانید توی هر اتفاقی که در طول روز برای شما می‌افتد، تفسیر مثبت و خوب آن ماجرا را برای خودتان انجام بدهید. تمرکزتان را از روی منفی‌ها و قسمت‌های بدی که آزارتان می‌دهد و شما را رنج می‌دهد بردارید. مثل چی؟ مثلا من تصادف می‌کنم، به جای اینکه مدام خودم را سرزنش کنم و اتفاق بد تصادف را برای خودم بزرگ کنم؛ به خودم میگویم که این تصادف باعث شد من حواسم را توی رانندگی جمع‌تر کنم و خدا را شکر اتفاق بدتری نیفتاد یا به کسی آسیب نزدم و در همین حد این اتفاق باقی ماند و همیشه این توی ذهنم باقی می‌ماند که این اتفاق برای جمع کردن حواسم بود یا مثلا برای استفاده نکردن از موبایل در طول رانندگی.

داستانی برایتان تعریف می‌کنم راجع به تغییر نگرش و پیدا کردن حکمت اتفاقات. وقتی ما حکمت پشت اتفاقات را نمی‌دانیم، اتفاقات را به خوب و بد تقسیم بندی می‌کنیم و این تفسیر دو قطبی که ما از جریانات ماجرا داریم زندگی ما را شکل می‌دهد.

مثلا به خاطرات گذشته‌تان برگردید، هر کدام از آن‌ها را بتوانید تفسیرش را عوض کنید حستان نسبت به آن خاطره عوض می‌شود.

توی اتفاقات روزمره‌تان هم اگر بتوانید تفسیر، برداشت و واکنش‌های خودتان را عوض کنید، کمتر از آن‌ها ناراحت می‌شوید یا رنج می‌کشید.

پیرمرد مزرعه‌داری اسبش از مزرعه فرار می‌کند و می‌رود. همه‌ی همسایه‌ها می‌آیند و به او می‌گویند: که برایت متاسفیم، چه اتفاق بدی افتاد! پیرمرد می‌گوید: شاید. چند روز بعد اسبش یک گله اسب وحشی را با خود وارد مزرعه می‌کند، همه‌ی همسایه‌ها می‌آیند و به او می‌گویند: عجب خوش‌شانسی داشتی، چقدر تو خوش‌شانسی، پیرمرد دوباره می‌گوید: شاید.

پسر پیرمرد سوار اسب می‌شود تا یکی از اسب‌های وحشی را رام کند که زمین می‌خورد و پایش می‌شکند، دوباره همسایه‌ها می‌آیند و به او می‌گویند: عجب اتفاقی! چقدر بدشانسی که پای پسرت شکست! پیرمرد می‌گوید: شاید. چند روز بعد سربازان حاکم آن‌وقت می‌آیند تا سربازگیری کنند و افراد جوان ده را برای جنگی که در حال وقوع بود ببرند، پسر که پایش شکسته بوده را نمی‌توانند ببرند و پسرهای بقیه‌ی همسایه‌ها را برای جنگ می‌برند، همه‌ی همسایه‌ها دوباره می‌آیند و به او می‌گویند: عجب شانسی داشتی! چقدر خوش‌شانسی! پیرمرد دوباره می‌گوید: شاید، همسایه‌ها عصبانی می‌شوند و می‌گویند: چرا ما هر چیزی می‌گوییم تو می‌گویی شاید؟ چه از خوش‌شانسی حرف می‌زنیم و چه از بدشانسی، تو مدام می‌گویی شاید؟

پیرمرد می‌گوید: من حکمت پشت اتفاقات را نمی‌دانم، برای همین هم قضاوت نمی‌کنم و فقط می‌گویم شاید. اما از یک‌چیزی مطمئنم. از این‌که خداوند برای هیچ بنده‌ای بد نمی‌خواهد و همیشه پشت هر اتفاق یک حکمت وجود دارد؛ بنابراین سکوت می‌کنم و فقط آن اتفاق را نظاره می‌کنم.

این تغییر نگرش به شما خیلی کمک می‌کند توی تغییر سبک زندگی‌تان که از این به بعد زندگی قشنگ‌تری داشته باشید.

 

آرامش و شادی درونی

فاکتور بعدی پیدا کردن آرامش و شادی توی زندگی خودمان هست؛ اگر ویدیوهای قبلی در پیج مرا دیده باشید، تمرکز ما روی آرامش عمیق بود؛ چرا؟ چون عقیده داریم تا وقتی آرام نباشیم اجزای دیگر‌ زندگی‌مان نمی‌تواند کنار هم درست قرار بگیرد.

اگر قرار باشد پازل زندگی‌مان را در کنار هم درست و منظم بچینیم تا تصویری قشنگ از زندگی داشته باشیم، اولین پازل جابه‌جا شده، آرامش زندگی ماست. پس برای آرامش و شادی خودتان باید برنامه‌ای داشته باشید و آگاهانه دنبال این دو جز توی زندگی‌تان بگردید. ما وقتی آرامش را نداریم، تازه می‌فهمیم چه چیزی نداریم و وقتی که نعمتش را از دست می‌دهیم، تازه متوجه نعمتش می‌شویم؛ درحالی‌که آرامش دقیقا عین نفس کشیدن در زندگی‌مان برای ما مهم و حیاتی است و متاسفانه از این جز غافل مانده‌ایم و زندگی‌مان دارد رو به قهقرا می‌رود و همه مدت ناراحتیم و می‌گوییم که یک‌چیزی کم است، یک‌چیزی گم شده است، یک‌چیزی سر جایش نیست.

آرامشتان را که پیدا کنید می‌توانید بقیه اجزای زندگی‌تان را هم سر جای خودش بچینید.

banner - کلیپ 4-4 : لایف استایل عصر جدید - تغییر نگرش | یافتن آرامش و شادی

 

این ودیو ادامه دارد ….. 

در قسمت بعد از ۲ فاکتور مهم دیگر در تغییر لایف استایل راجع به ایمان به خداوند و حذف باورهای سطح پایین صحبت می‌کنم

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود، برای دوستانت هم بفرست و با من همراه باش با ویدیوهای بعدی که در پیج اینستاگرام من گذاشته می‌شود و آنها هم از موضوع سبک جدید زندگی، آرامش عمیق و همیشگی در زندگی صحبت می‌کنند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: