بلاگ

کلیپ ۵-۴ : لایف استایل عصر جدید – ایمان به خداوند | حذف باورهای سطح پایین

از دیگر اصول اولیه برای تغییر سبک زندگی و تبدیل شدن به انسانی جدید، بازبینی بر روی مسئله ایمان به خداست؛ همچنین بررسی کردن باورها و حذف کردن باورهای سطح پایین و ساختن پذیرش های سطح بالا 

 

ایمان به خداوند

فاکتور بعدی در لایف استایل جدید، ایمان به خداوند است. اگر در ترس حضور دارید و اگر از چیزی می‌ترسید، یعنی اینکه ایمان به خدا ضعیف هست. ترس نشانه‌ عدم حضور ایمان است.

اسکاول شین در کتاب معروفش می‌گوید تنها دشمن آدمی ترس است و واقعا جمله‌ درستی هست، ترس محدودیت‌های بی‌شماری برای ذهن ایجاد می‌کند و سدهای ذهنی و سدهای زندگی‌تان را اگر بررسی کنید پشت آن یک ترس خوابیده است.

ایمان به خدا این نیست که من بگویم من مسلمانم، من زرتشتیم، مسیحیم، منظورمان از ایمان داشتن اصلا دین یا دیانت و مذهب و این‌جور چیزها نیست. حتی توی خود قرآن هم خداوند به پیامبرش می‌گوید: فکر نکن اینهایی که می‌آیند و می‌گویند ما مسلمان شدیم به خدا ایمان دارند، باید دوباره ایمانشان را بررسی کنند و آیه‌ دیگری دارد که می‌گوید: یا ایها الذین آمنوا آمنوا؛ یعنی اگر ایمان دارید، دوباره ایمان خودتان را بررسی کنید.

ایمان به خداوند، جز بسیار مهمی توی زندگی هست که خیلی توجه به آن نمی‌کنیم و فکر می‌کنیم همین که یک اسم دین و مذهب روی ماست پس کافی است.

به نظر من دوباره بیایید ایمان خودتان را بررسی کنید؛ ایمان به خداوند، میزان توکل، اعتمادتان را به خداوند بررسی کنید و اگر جایی روزنه‌ نفوذی از ترس‌ها پیدا کردید آن نفوذ و روزنه را ببندید.

توکل به خداوند توی زندگی می‌تواند راهگشای خیلی بزرگی توی همه‌ مشکلات و مسائل ما باشد.

 

حذف باورها و ساخت پذیرش های سطح بالا

فاکتور بعدی راجع به باورهاست، عقاید، فکرها و باورهایی که توی مغزمان داریم و زندگی ما را ساخته است. اتفاقی می‌افتد، ما هزاران بار آن اتفاق را با خودمان تکرار می‌کنیم؛ فکر می‌کنیم؛ آن فکر تبدیل به باور می‌شود و بعد باورها زندگی ما را می‌سازند.

هر فکری که الان شما توی سرتان دارید پشت آن و ریشه آن یک باور وجود دارد. این باور از فکرهای تکرارشونده‌ به وجود می‌آید. فکرها وقتی زیاد می‌شوند تبدیل به باور و عقیده می‌شوند.

باور، عقیده و افکار سطح پایین، همه را توی یک دسته قرار می‌دهیم و می‌گوییم همه اینها افکار سطح پایین هستند که وجود دارند و ما باید از شر اینها خلاص بشویم و به جای باورها، پذیرش‌های سطح بالایی را برای خودمان بسازیم. همه دارند راجع به تغییر باور صحبت می‌کنند، اما من میگویم که آن باورها را بریزید دور و به جایش پذیرش سطح بالا داشته باشید.

اینکه من آدم ضعیفی هستم یک باور هست و وقتی می‌خواهید تغییرش دهید میگویید که من آدم ضعیفی نیستم؛ دوباره تمرکز آمد روی ضعیف بودن؛ به جای این می‌توانید بگویید من انسان توانمندی هستم و این توانمندی را برای ذهنتان و برای مغزتان عادی کنید و بسازید که می‌شود پذیرش.

اینکه من آدم توانمندی هستم می‌شود پذیرش سطح بالایی که خودم دارم برای خودم می‌سازم؛ البته راجع به همه‌ اینهایی که گفتم تو ویدیوهای بعدی به طور مفصل صحبت می‌کنیم

این ودیو ادامه دارد ….. 

banner - کلیپ 5-4 : لایف استایل عصر جدید - ایمان به خداوند | حذف باورهای سطح پایین

در قسمت بعد از ۲ فاکتور آخر در تغییر لایف استایل یعنی سفر دورنی و بودن در لحظه حال صحبت می‌کنم

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود، برای دوستانت هم بفرست و با من همراه باش با ویدیوهای بعدی که در پیج اینستاگرام من گذاشته می‌شود و آنها هم از موضوع سبک جدید زندگی، آرامش عمیق و همیشگی در زندگی صحبت می‌کنند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: