بلاگ

کلیپ ۳-۴ : لایف استایل عصر جدید – غز نزدن | شکرگزاری

از دیگر اصول اولیه برای تغییر سبک زندگی و تبدیل شدن به انسانی جدید، غر نزدن و شکایت نکردن و شکرگزاری از نعمات خداوند است.

 

غر نزدن و شکایت نکردن

فاکتور بعدی توی لایف استایل جدید، غر نزدن و شکایت نکردن است. این اتفاق و این عادت نامناسب را من توی خیلی‌ها دارم می‌بینم که تا به همدیگر می‌رسند یکی از بحث‌های اصلی‌شان، غر زدن و شکایت کردن هست.

فکر می‌کنم در دانشگاه استنفورد یک تحقیقی کرد راجع به کسانی که غر می‌زنند و گفت اگر ۱۵ دقیقه در روز غر بزنید، احمق می‌شوید. مغز شما شروع می‌کند به تغییر کردن ساختار مغزی و شما را به سمت ابلهی و خل شدن پیش می‌برد(به دلیل کوچک شدن حجم هیپوکامپ مغز که در حل مسئله و خلاقیت اثر مهمی دارد).

فکر کنید شما در طول روز چقدر غر می‌زنید؟ چقدر شکایت و گله می‌کنید؟ از شرایط زندگی‌تان، از اطرافتان، از دوروبرتان و چیزی که توی تغییر سبک زندگی باید یادتان باشد؛ ما تمرکزمان را روی تغییر خود می‌گذاریم و بعد تغییر دنیای بیرون اتفاق می‌افتد.

تا من تغییر نکنم چیزی بیرون من تغییر نمی‌کند و این توقعی بیجاست به نظر من؛ چرا توقع داریم بیرون آباد باشد درحالی‌که درون من هنوز آباد نشده و هنوز نتوانستم خودم را بپذیرم و هنوز دارم خودم را انتقاد می‌کنم یا دارم غر می‌زنم و یا شکایت می‌کنم؟

 

شکرگزاری و سپاسگزاری از خداوند

فاکتور بعدی که خیلی مهم هست توی این مسیر، سپاسگزاری و شکرگزاری خداوند هست. ما در طول روز هزاران پدیده و اتفاق را تجربه می‌کنیم. روزانه ۶۰ هزار فکر توی ذهن ما می‌آید. از این ۶۰ هزار فکری که شما در طول روز دارید چند تا از آن شکرگزاری کردن از خداوند است؟ چند بار نعمت‌هایی که به شما داده شده را می‌شمارید.

آیا شکر می‌کنید بابت نعمت‌های خیلی ساده‌ای که شما دارید؟ حتما لازم نیست به خاطر خونه‌ی لاکچری یا ماشین مجلل‌ شکرگزاری کنید. شکرگزاری یعنی همین الان، توی همین لحظه، از هر چیزی که دارید خداوند را شکر کنید و سپاسگزار نعمت‌ها باشید.

نکته‌ی مهمی که وجود دارد اگر شکرگزاری را عادت روزانه‌تان کنید، دیگر نمی‌توانید غر بزنید؛ چون ذهن نمی‌تواند دو فکر متضاد را همزمان توی خودش داشته باشد؛ برای همین برای اینکه تبدیل به نسخه‌ی جدیدی از خودتان شوید لازم است که شکایت کردن، غر زدن را ترک کنید و آن را دور بیندازید و شروع کنید به تمرکز بر داشته‌ها.

شما وقتی دارید شکایت می‌کنید و غر می‌زنید یعنی دارید روی نداشته‌هایتان تمرکز می‌کنید. آن چیزی که ندارید را بولد می‌کنید و روی آن تمرکز می‌کنید و دوروبرش را حسابی حاشیه می‌دهید. شما روی هر چیزی تمرکز داشته باشید مغز شما یا کائنات یا سیستم آر ای اس (RAS) مغز یا هر چیزی که اسمش را می‌گذارید، همان را توی زندگی برایتان فراهم می‌کند؛ چرا؟ چون این خواسته‌ی شماست، شما می‌خواهید بیمار نباشید و می‌گویید که خدایا من دیگر مریض نباشم، الان تمرکز روی چی هست؟ مریضی؛ به جایش باید چه بگویید؟ بگویید خدایا سلامتم کن. خدایا شکرت که سلامت هستم. پس تمرکز این دفعه روی چی هست؟ روی سلامتی.

پس تمرکز را از روی نداشته‌ها، کمبودها و ناخواسته‌ها بردارید و غر نزنید، و تمرکز را بیارید روی داشته‌هایتان و شکرگزاری کنید و بابت چیزهایی که توی زندگی‌تان می‌خواهید هم می‌توانید شکرگزاری کنید.

 

این ودیو ادامه دارد ….. 

در قسمت بعد از فاکتور مهم دیگر که راجع به تغییر نگرش در تغییر لایف استایل هست صحبت می‌کنم

banner - کلیپ 3-4 : لایف استایل عصر جدید - غز نزدن | شکرگزاری

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود، برای دوستانت که هم بفرست و با من همراه باش با ویدیوهای بعدی که در پیج اینستاگرام من گذاشته می‌شود و آنها هم از موضوع سبک زندگی و آرامش عمیق و همیشگی در زندگی صحبت می‌کنند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید.

error: